Podsumowanie rekrutacji na semestr letni

Na studia rozpoczynające się w semestrze letnim Centrum Współpracy Międzynarodowej zrekrutowało ponad 150 studentów zagranicznych. Jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że pandemia COVID-19 nie wpłynęła na spadek zainteresowania studiami na Politechnice Warszawskiej.

Największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia w języku polskim cieszyły się Wydziały: Elektryczny (34% kandydatów) oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych (19% kandydatów). Podobnie jak w ubiegłych latach zdecydowana większość kandydatów pochodziła z Białorusi (56%) i Ukrainy (32%).

Oferta studiów w języku angielskim w semestrze letnim obejmowała 2 kierunki na I stopniu i 13 na II stopniu. W rekrutacji uczestniczyło 8 wydziałów PW. Największą popularnością cieszyły się Wydziały: Elektroniki i Technik Informacyjnych (30%), Matematyki i Nauk Informacyjnych (20%) oraz Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa (15%). Najwięcej kandydatów pochodziło z Indii (20%), Nigerii (19%) oraz Etiopii (7%).