Politechnika Warszawska gościła Radę Dyrektorów i Komitet Sterujący ENHANCE

W spotkaniu dwóch głównych organów konsorcjum ENHANCE: Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego, które odbyło się na PW w dniach 12-13 maja 2022 r., wzięły udział delegacje wszystkich uczelni ENHANCE pod przewodnictwem rektorów i prorektorów oraz zaproszeni goście. Celem wydarzenia było omówienie strategicznych kierunków rozwoju ENHANCE do roku 2030 w kontekście założeń Strategii dla „Uniwersytetów europejskich” opracowanej przez Komisję Europejską.

- Program ENHANCE przyniósł w ciągu pierwszych 18 miesięcy zadowalające rezultaty. Wspólna strategia edukacyjna, wdrażanie mikrokwalifikacji, staff weeks, szkoły letnie, tandemy językowe - to tylko niektóre z nich.  Wiele projektów znajduje się na zaawansowanym etapie realizacji. Jestem przekonany, że nasze rozmowy w Warszawie oraz kolejne spotkania zaowocują przygotowaniem wartościowych projektów do następnego wniosku o dofinansowanie - powiedział prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, w wystąpieniu otwierającym wydarzenie.

Zebranych gości powitała prof. Anne Borg, Rektor NTNU Trondheim i przewodnicząca Rady Dyrektorów ENHANCE.

Następnie rozpoczęły się warsztaty „Strategiczne kierunki rozwoju ENHANCE”, których uczestnicy rozmawiali o najważniejszych założeniach programu ENHANCE w kontekście nowego konkursu dotyczącego „Uniwersytetów europejskich”.

Program pierwszego dnia zakończyła uroczysta kolacja, której gościem specjalnym był Andrij Deszczycia, Ambasador Ukrainy w Polsce.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się od wystąpienia online prof. Rika Van de Walle, przewodniczącego stowarzyszenia CESAER i Rektora Uniwersytetu w Gandawie, który przedstawił wgląd ekspercki w obszar kształcenia i badań naukowych oraz dotychczasowe doświadczenia i najważniejsze osiągnięcia konsorcjum ENLIGHT w programie „Uniwersytety europejskie”.

Podczas drugiej części warsztatów „Strategiczne kierunki rozwoju ENHANCE” uczestnicy zwracali uwagę na elementy, które powinny zostać uwzględnione w rozszerzonej misji i pakietach roboczych ENHANCE.

W spotkaniu Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego ENHANCE na Politechnice Warszawskiej wzięło udział 48 uczestników, w tym 39 gości reprezentujących zagraniczne uczelnie partnerskie.

Więcej informacji: http://enhanceuniversity.eu