Politechnika Warszawska po raz drugi z dofinansowaniem NAWA na współpracę akademicką z Ukrainą

W dn. 27 grudnia 2023 r. została podpisana umowa z Narodową Agencją Współpracy Akademickiej na kontynuację i rozwój współpracy z uczelniami ukraińskimi. Umowa dotyczy współpracy z Politechniką Kijowską i Politechniką Lwowską w ramach działań Politechniki Warszawskiej w konsorcjum ENHANCE.

PW UKR

W projekcie NAWA mogły wziąć udział polskie uczelnie działające w konsorcjach “Uniwersytetów europejskich”. Są to międzynarodowe partnerstwa uczelni, które mają stać się uniwersytetami przyszłości, umożliwiając studentom udział w innowacyjnych formach kształcenia, a pracownikom uczelni systemową współpracę z zagranicznymi uczelniami partnerskimi. Dzięki dofinansowaniu NAWA Politechnika Warszawska może rozwijać współpracę akademicką z Politechniką Kijowską i Politechniką Lwowską, które są partnerami stowarzyszonymi konsorcjum ENHANCE (ENHANCE Network Partners).

Wniosek projektowy przygotowało Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy z wydziałami naszej Uczelni i Studium Języków Obcych. Projekt będzie realizowany w roku 2024. Jego budżet wynosi 819 866,64 zł. W ramach projektu NAWA zaplanowaliśmy m.in. udział naukowców i studentów z Politechniki Lwowskiej i Kijowskiej w wizytach studyjnych, szkołach letnich, konferencjach, Dniu Ukrainy na PW, kursach językowych (w tym tandemach językowych, klubie dyskusyjnym języka polskiego oraz kursie j. angielskiego), Biohackathonie, mini sympozjum Szkoły Doktorskiej PW, a także w konferencji podsumowującej rezultaty obu projektów NAWA dotyczących wsparcia uczelni ukraińskich.

Projekt jest kontynuacją programu “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie”, w ramach którego Politechnika Warszawska otrzymała już - w 2023 r. - wsparcie finansowe NAWA w wysokości 992 750 zł. W ramach poprzedniej edycji projektu realizowaliśmy następujące działania: TUTAJ.

Działania w programie koordynuje Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Zestawienie dotychczasowych działań Politechniki Warszawskiej na rzecz Ukrainy po wybuchu wojny znajduje się: TUTAJ.