Raport z targów - Turcja, Azerbejdżan, marzec 2015

W dniach 17 - 30 marca 2015 r., reprezentantka Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, p. Katarzyna Janiga i reprezentantka Studium Języków Obcych PW, p. Agata Wierzbińska wzięły udział w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS odbywających się w Turcji i Azerbejdżanie.

Na targach w Turcji swoja ofertę prezentowały m.in. uczelnie z Wielkiej Brytanii (University of Chester), Szwecji (Jönköping University), Malezji (University of Malaya), Białorusi (Belarus State Economic University) i Łotwy (Transport and Telecommunication Institute). Warto zauważyć, że przeważającą część wystawców stanowiły szkoły języka angielskiego, w tym: LAL Language Centres, Stafford House School of English, Embassy English, English Time i Churchill House School of English Language.

W dzień poprzedzający pierwszą część targów, 18 marca, p. Janiga i p. Wierzbińska odwiedziły siedzibę agencji rekrutacyjnej Truva Education Services, z którą Politechnika Warszawska współpracuje przy rekrutacji studentów tureckich na studia I i II stopnia oraz na przygotowawcze kursy angielskiego B2. Spotkanie to miało na celu przedstawienie nowej procedury aplikacyjnej PW dla kandydatów na studia I stopnia oraz przybliżenie zmian dotyczących warunków aplikacji studentów tureckich na studia za granicą wynikających z nowego rozporządzenia Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.

Targi w Stambule zorganizowane były kolejno w hotelu Hilton po azjatyckiej stronie miasta, dn. 19 marca, a następnie w hotelu Marmara Taksim w dniach 21 i 22 marca. W obu wspomnianych lokalizacjach przedstawicielkom PW towarzyszyła osoba reprezentująca agencję Truva Education Services. Największym zainteresowaniem cieszyły się studia II stopnia, w szczególności programy Architecture, Civil Engineering, Aerospace Engineering, a także kursy przygotowawcze języka angielskiego.

W dniu 20 marca reprezentantki PW odwiedziły biuro nowej agencji oferującej usługi edukacyjno-szkoleniowe Egyptian-Turkish Educational Services, założonej w Egipcie, a obecnie działającej w Arabii Saudyjskiej, Jordanie, Kuwejcie i Turcji. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty studiów PW dla obywateli spoza Unii Europejskiej, procedury aplikacyjnej na studia I i II stopnia oraz nawiązanie współpracy o charakterze bezkosztowym w ramach rekrutacji studentów z krajów Zatoki Perskiej.

W dniu 24 marca odbył się kolejny dzień targów, tym razem w hotelu Hilton położonym w centrum Ankary. Tu także największe zainteresowanie wzbudziły studia II stopnia, szczególnie programy Biotechnology, Environmental Engineering, Civil Engineering, jak i kursy przygotowawcze języka angielskiego. Po targach p. Janiga udała się do biura osoby reprezentującej Candelas International Education and Consultancy w celu udzielenia szczegółowych informacji dotyczących oferty studiów PW, procedury aplikacyjnej oraz ustalenia działań promocyjnych w ramach rekrutacji studentów z Ankary.

26 marca miał miejsce kolejny dzień targów, również w centrum miasta, w hotelu Hilton w Izmirze. Po raz kolejny przedstawicielkom PW towarzyszyła osoba reprezentująca agencję rekrutacyjną United Towers. Największym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko PW cieszyły się programy Aerospace Engineering, Power Engineering, Environmental Engineering, Management of Sustainable Enterprise oraz kursy przygotowawcze języka angielskiego.

Druga część targów EDUFAIRS odbyła się w dniach 29 i 30 marca w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Tym razem wystawiały się także uczelnie z Turcji (Istanbul Sehir University i Gaziantep University). Najwięcej pytań azerskiej młodzieży dotyczyło programów Computer Science, Telecommunications, Management of Sustainable Enterprise, Global Production Engineering and Management. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kursy przygotowawcze języka angielskiego, zwłaszcza te wakacyjne, przeznaczone dla osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje językowe oraz przystąpić do egzaminu IELTS.

31 marca p. Katarzyna Janiga i p. Agata Wierzbińska wróciły do Warszawy.

2015-03-26 13.36.23
2015-03-21 15.32.54