Relacja z warsztatów Modular training toolkit for students engaged in ENHANCE activities

W dniu 5 listopada 2021 r. Politechnika Warszawska zorganizowała międzynarodowe warsztaty poświęcone stworzeniu modułowego zestawu narzędzi szkoleniowych dla studentów zaangażowanych w działania ENHANCE. Warsztaty były prowadzone w formie zdalnej przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych: WebEx i Miro. W wydarzeniu wzięło udział 13 przedstawicieli sześciu uczelni wchodzących w skład konsorcjum ENHANCE: studentów, naukowców, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych.

Celem warsztatów jest zwiększenie udziału studentów jako współtwórców procesu nauczania i uczenia się. Może się to dokonać poprzez współudział studentów w badaniach naukowych, projektowaniu i realizacji projektów stypendialnych wspólnie z pracownikami uczelni, udział studentów w komisjach oceniających projekty programów zajęć i w procesie oceniania oraz współtworzeniu kursów i programów nauczania.

Podczas sześciu sesji dyskusji prowadzonych w formie „online coffee table” uczestnicy opracowali założenia do stworzenia narzędzi szkoleniowych dla studentów zaangażowanych w działania ENHANCE. Zidentyfikowali wyzwania stojące przed konsorcjum i rekomendacje do dalszych działań. Najistotniejsze z nich to: potrzeba stworzenia przestrzeni networkingowej dla interesariuszy uczelni; występowanie wielopoziomowych zależności pomiędzy studentem a nauczycielem; potrzeba realizacji projektów, na które istnieje realne zapotrzebowanie; rozdźwięk w narzędziach komunikacyjnych stosowanych przez różne grupy, a także potrzeba obustronnej transparentności procesu oceniania.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://workshop.enhance.pw.edu.pl/toolkitstudentscocreation/

Online Workshop for Modular Training Toolkit for Students (1)