Sekretarz generalny stowarzyszenia CESAER odwiedził PW

Omówienie współpracy Politechniki Warszawskiej ze stowarzyszeniem CESAER, podsumowanie działalności grup roboczych CESAER, w których uczestniczy 9. pracowników naszej uczelni oraz określenie głównych wyzwań w najbliższych latach - to najważniejsze tematy, które zostały poruszone podczas spotkania sekretarza generalnego stowarzyszenia CESAER, Davida Bohmerta, z prorektorami i pracownikami Politechniki Warszawskiej. Wizyta miała miejsce w dniu  31 maja 2022 r.

Spotkaniu przewodniczył prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski - Prorektor ds. Nauki  PW. Podczas spotkania przedstawiciele PW zaangażowani w pracę grup roboczych stowarzyszenia CESAER podsumowali swoje działania w ostatnim roku  i przedstawili rekomendacje dotyczące dalszych działań. W spotkaniu wzięli udział: prof. dr hab. inż. Renata Walczak –  Prorektor ds. Filii PW w Płocku, przedstawicielka PW w Task Force Human Resources oraz przedstawiciele 4 innych grup roboczych CESAER: dr inż. Krzysztof Bakuła – Task Force Benchmark, prof. dr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk – Task Force Innovation, prof. dr hab. inż. Przemysław Kupidura – Task Force Learning and Teaching oraz prof. dr hab. Robert Zajdler i Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej - Task Force Sustainable Funding.

Stowarzyszenie CESAER powstało w 1990 r. i zrzesza obecnie 58 czołowych uniwersytetów, głównie politechnik. Politechnika Warszawska jest członkiem stowarzyszenia od 2005 r. jako jedna z trzech polskich uczelni członkowskich. CESAER działa poprzez grupy robocze (task forces), które zajmują się identyfikacją wspólnych problemów, włączaniem przedstawicieli uczelni partnerskich do działań stowarzyszenia, ułatwianiem wymiany dobrych praktyk i opracowywaniem rekomendacji dla Komisji Europejskiej.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia: www.cesaer.org.

2022-05-31-CESAER_meeting-photo