Sesja Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej

W dn. 20 listopada 2023 r. w Audytorium Centralnym na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyła się inauguracja sesji jesiennej Programu ATHENS. Zajęcia potrwają do 25 listopada 2023 r.

1

Prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej, wita uczestników jesiennej sesji ATHENS na PW. Fot. Piotr Szczepański.

W inauguracji wzięli udział prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Michał Malinowski, Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Jan Żera, Kierownik Zakładu Elektroakustyki w Instytucie Radioelektroniki i Technik Multimedialnych (EiTI), prof. dr hab. inż. Tomasz Wiśniewski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej. Spotkanie prowadziła Anna Smulska z CWM.

2

Inauguracja listopadowej sesji ATHENS. Fot. Piotr Szczepański.

Do naszej Uczelni przyjechało 57 studentów z 10 uczelni partnerskich sieci ATHENS z 10 krajów: Belgii, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Węgier i Włoch, którzy wezmą udział w jednym z 2 kursów: WUT10 - “Sound: Hearing and Acoustical Measurement” na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, prowadzący: prof. dr hab. inż. Jan Żera oraz WUT11 - “Energy Sources, Conversion and Storage” na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, prowadzący: prof. dr hab. inż. Tomasz Wiśniewski.

Zobacz wywiady z uczestnikami:
Rebecca Anzinger.mp4
Romain Delsol.mp4
Peter Leitner.mp4
Gustavo Ramos.mp4

W sesji jesiennej weźmie także udział 132 studentów Politechniki Warszawskiej w kursach organizowanych przez uczelnie partnerskie.

ATHENS to program mający na celu rozwój kompetencji inżynierskich oraz interkulturowych studentów europejskich uczelni technicznych. Kursy realizowane w ramach ATHENS mają charakter specjalistyczny. Obecnie w programie uczestniczy 15 uczelni z 15 krajów.

Sesje ATHENS odbywają się 2 razy do roku, w marcu i w listopadzie w każdym z krajów. Każda z sesji obejmuje 5-dniowy intensywny kurs (30 godzin) i program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin), który na PW jest przygotowany i prowadzony przez Samorząd Studentów.

Kolejna sesja ATHENS odbędzie się w marcu 2024 r.

Więcej informacji o programie ATHENS: https://www.cwm.pw.edu.pl/Programy-edukacyjne/ATHENS