Spotkanie Prorektora ds. Studenckich ze studentami z Ukrainy, 01.03.2022 r.

W dn. 1 marca 2022 roku, odbyło się spotkanie ze studentami Politechniki Warszawskiej z Ukrainy prowadzone przez Prorektora ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Roberta Zalewskiego z udziałem przedstawicieli sztabu kryzysowego. W spotkaniu wzięły udział 82 osoby.

Prorektor Zalewski zapewnił studentów o wsparciu i pełnej solidarności ze strony Uczelni. Studenci przedstawili swoje potrzeby i oczekiwania, koncentrując się przede wszystkim na inicjatywach pomocowych. Pytali o wsparcie prawne, psychologiczne, o kwestie związane z opłatami za studia i zakwaterowanie w domach studenckich PW. W związku z ich zaangażowaniem w pomoc dla Ukrainy interesowała ich również indywidualna organizacja studiów.

Zarówno Prorektor Zalewski, jak i członkowie sztabu starali się wyjaśniać wątpliwości i rozwiewać obawy. Wszyscy trzymamy rękę na pulsie i pozostajemy w kontakcie z potrzebującymi. Spotkanie było pierwszym z cyklu spotkań "pomocowych". Kolejne odbędą się niebawem.