Spotkanie dla studentów międzynarodowych dotyczące legalizacji pobytu

19 listopada odbyło się spotkanie dla studentów międzynarodowych poświęcone zagadnieniom związanym z legalizacją pobytu w Polsce i aplikowaniem o kartę pobytu. Prezentację prowadziła prawnik zajmująca się profesjonalnie prawem imigracyjnym.

Prezentacja wyjaśniała procedurę aplikacyjną, wymaganą dokumentację, oraz możliwości odwołania po otrzymaniu negatywnej decyzji. Zostały również wyjaśnione niuanse rozróżnienia pomiędzy prawem do pobytu a kartą pobytu, kwestii finansowych oraz prawa do pracy. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział około 90 studentów. Na koniec odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, w trakcie której studenci mieli wspaniałą okazję otrzymania darmowych wskazówek i porad bezpośrednio dotyczących ich problemów z aplikacją o kartę pobytu.

wr2
wr6