Spotkanie rektorów, prorektorów i delegacji ENHANCE na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest gospodarzem spotkania dwóch głównych organów konsorcjum ENHANCE - Board of Directors i Steering Committee - które odbędzie się w dniach 12-13 maja 2022 r. Spotkanie zgromadzi decydentów najwyższego szczebla z 7 uczelni członkowskich konsorcjum i będzie poświęcone omówieniu kierunków strategii rozwoju ENHANCE do roku 2030.

W ciągu dwóch dni odbędą się spotkania i warsztaty dotyczące strategii rozwoju ENHANCE. Prof. Rik Van de Walle, przewodniczący stowarzyszenia CESAER i rektor Uniwersytetu w Gandawie, przedstawi wgląd ekspercki w obszar kształcenia i badań naukowych w kontekście programu „Uniwersytety Europejskie”.

Prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, oraz prof. Anne Borg, Rektor NTNU i  przewodnicząca Rady Dyrektorów ENHANCE, otworzą spotkanie. Uczestnicy, wśród których znajdują się rektorzy, prorektorzy i dyrektorzy działów współpracy międzynarodowej konsorcjum ENHANCE, podzielą się spostrzeżeniami na temat rozwoju konsorcjum.

Na obecnym etapie rozwoju ENHANCE spotkanie liderów stanowi doskonałą okazję wymiany poglądów i refleksji nad ogólnymi kierunkami działania konsorcjum w latach 2024-2030, a także do aktualizacji misji, pakietów zadań i projektów.

Więcej informacji: https://enhanceuniversity.eu/enhance-leadership-meeting/

O ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE zostało założony w 2019 r. w celu stworzenia jednego wspólnego europejskiego kampusu, wolnego od barier fizycznych, administracyjnych i edukacyjnych, w którym studenci, wykładowcy i pracownicy będą mogli swobodnie przemieszczać się, aby eksplorować europejską przestrzeń edukacyjną. Misją programu ENHANCE jest wspieranie odpowiedzialnej transformacji społecznej oraz promowanie rozwoju i wykorzystania nauki i technologii z korzyścią dla społeczeństwa. ENHANCE jest częścią inicjatywy „Uniwersytety Europejskie” w ramach programu ERASMUS+. Konsorcjum skupia 7 uczelni członkowskich: Technische Universität Berlin (TU Berlin) - koordynatora, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet RWTH Aachen, Norwegian University of Science and Technology, Chalmers University of Technology, Politechnikę w Mediolanie oraz Universitat Politècnica de València.

Więcej informacji: www.enhanceuniversity.eu