Spotkanie z uczestnikami programu "Mistrzowie dydaktyki"

W dniu 29 stycznia Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało na platformie MS Teams spotkanie dla uczestników i przyszłych uczestników programu „Mistrzowie dydaktyki”. Program ma na celu podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod dydaktycznych, w tym metody tutoringu.

W ramach realizacji projektu nauczyciele akademiccy odbywają szkolenia zagraniczne na renomowanych uczelniach europejskich, które zajmują bardzo wysokie pozycje w rankingu szanghajskim: University College London, Uniwersytet w Oslo, Uniwersytet w Gandawie, Uniwersytet w Groningen, Uniwersytet w Aarhus. Od października 2020 szkolenia są realizowane zdalnie. Po odbyciu szkoleń prowadzą zajęcia ze studentami w wymiarze maks. 100 godzin, wykorzystując poznane metody i narzędzia.

W spotkaniu wzięli udział: Prorektor ds. Studiów PW prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, uczestnicy programu Mistrzowie dydaktyki oraz zaproszeni goście. Uczestnicy programu podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi programu i organizacji szkolenia oraz poznanych metod i narzędzi. Dyskutowano na temat dalszej realizacji programu na PW oraz możliwości rozwoju kompetencji kadry dydaktycznej PW.

PW przystąpiła do programu „Mistrzowie dydaktyki” w dn. 24.01.2020 r. na podstawie umowy z MNiSW.Do programu zgłosiło się 48 nauczycieli akademickich z 13 wydziałów oraz Studium Języków Obcych PW. Na realizację projektu otrzymaliśmy środki finansowe w wysokości 506 760 zł. Program jest współfinansowany ze środków EFS (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Dotychczas w szkoleniach uczestniczyło 20 nauczycieli akademickich PW. CWM prowadzi nabór na kolejne 3 szkolenia. Projekt będzie realizowany na PW do 31.12.2022.

Więcej informacji: https://www.cwm.pw.edu.pl/Mistrzowie-Dydaktyki