Studenci PW w czterech zwycięskich zespołach w konkursie ENHANCE Challenge

ENHANCE_Challenge-zespol_6-wyzwanie_1
ENHANCE_Challenge-zespol_6-wyzwanie_2

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej: Maja Luc, Agnieszka Gados, Rajat Dogra i Tanmay Parshottambhai Engineer, zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Łącznie nagrodzono 6 międzynarodowych zespołów studenckich. Każdy z nich otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości do 35 tys. euro oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym w formie dwudniowego szkolenia na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim lub na Politechnice w Walencji.

Konkurs, w którym startowały zespoły łączące studentów i pracowników uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE, wyłonił najlepsze pomysły w 2 obszarach:

- Wyzwanie 1: Zwiększanie różnorodności i integracja studentów z mniejszymi szansami (osoby niepełnosprawne, osoby ze środowisk o trudniejszych warunkach społeczno-ekonomicznych itp.),

- Wyzwanie 2: Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji w pracy administracji uczelni.

Maja Luc, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej PW i przedstawiciele Politechniki w Walencji zaproponowali pomysł nagrodzony w kategorii Wyzwanie 1. Dotyczył on stworzenia platformy z narzędziami i projektami, które mogą być wykorzystane, aby ułatwić studentom niepełnosprawnym kształcenie i korzystanie z infrastruktury ich uczelni.

Agnieszka Gados, studentka Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, oraz studenci z Politechniki w Walencji i Politechniki w Mediolanie zaproponowali system SWARM AI wspomagający proces rekrutacji na studia. Pomysł został nagrodzony w kategorii Wyzwanie 2.

Rajat Dogra, student Wydziału Elektrycznego PW, oraz przedstawiciele Politechniki w Walencji i TU Berlin opracowali nagrodzony w kategorii Wyzwanie 1 pomysł chatbota zintegrowanego z infrastrukturą informatyczną uczelni konsorcjum.

Tanmay Parshottambhai Engineer, student Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, i przedstawiciele Politechniki w Mediolanie opracowali koncepcję Freeroom - projektu mającego na celu dostarczenie administracji bieżącej informacji na temat wolnych pomieszczeń na uczelni. Pomysł został wyróżniony w kategorii Wyzwanie 2.

Finał konkursu ENHANCE Challenge odbył się w dn. 24 maja 2022 r. na Politechnice w Walencji.

Więcej informacji: enhanceuniversity.eu/challenge