Targi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich, listopad 2017

23 listopada 2017 roku w Auli Głównej Gmachu Głównego odbyły się coroczne Targi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich organizowane przez Komisję Zagraniczną SSPW we współpracy z: ESN, ESTIEM, IAESTE, BEST i Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Targi to wydarzenie promujące szeroko pojętą mobilność wśród studentów. Jak każdego roku, i tym razem  przyciągnęły tysiące osób zainteresowanych wyjazdami i chętnych do poszerzania swoich horyzontów poza granicami naszego kraju. Studenci mieli szansę poznać propozycje wyjazdów międzynarodowych na studia, praktyki, kursy czy wolontariat, oferowanych przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PW oraz przez znane organizacje i instytucje, takie jak DAAD, KASTU, ELAB, eduABROAD, Eurodesk, GlobalEducation, Education First, Cultural Care Au Pair, Ambasadę Australii, Ambasadę Francji i British Council.

Stanowisko Centrum Współpracy Międzynarodowej cieszyło się dużą popularnością wśród studentów naszej Uczelni i nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się możliwości wyjazdów w ramach Programu Erasmus+, wymian bilateralnych, jak również programu Athens.

Ważnym punktem targów była prezentacja CWM Dokąd może wyjechać student Politechniki Warszawskiej?, podczas której omówione zostały zasady programu Erasmus+, Athens oraz możliwości wyjazdów do uczelni azjatyckich w ramach umów bilateralnych. Program targów uatrakcyjniły relacje naszych studentów, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z mobilności m.in. do Niemiec, Hiszpanii i Czech.

20171123_120826
fff