Trzecie Polsko-Chińskie Forum Rektorów

W dniu 22 września 2015 r. odbyło się w Warszawie Trzecie Polsko-Chińskie Forum Rektorów poświęcone współpracy uczelni z Polski i Chin.

Forum, zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otworzyła wiceminister dr hab. Daria Lipińska Nałęcz oraz Wiceminister Edukacji Chin prof. Hao Ping.

Po zakończeniu części oficjalnej dokonano przeglądu współpracy akademickiej. Poruszone zostały tematy dotyczące uznawalności wykształcenia, systemu stypendialnego oraz możliwości współpracy w ramach programu Erasmus +.

Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w sesjach tematycznych. Przedstawicielka Politechniki Warszawskiej, pani Patrycja Kluź, uczestniczyła w sesji poświęconej naukom technicznym. P. Kluź zaprezentowała naszą Uczelnię oraz nawiązała kontakty z uczelniami technicznymi zainteresowanymi współpracą z PW.

Kolejny panel forum dotyczył współpracy uczelni z agencjami rekrutacyjnymi z Chin. Swoje oferty zaprezentowały firmy Chivast, Dongfang International Center for Educational Exchange, Sinomost oraz Beijing Golden Orient. W celu pozyskania większej liczby studentów z Chin Politechnika Warszawska nawiązała również kontakty z nowymi rekruterami.

20150922_165916
20150922_160751