Udział Rektora PW w I Konferencji Uniwersytetów Europejskich

W dn. 15 maja 2023 prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, uczestniczył w I Konferencji Uniwersytetów Europejskich zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję Programu Erasmus+. Prof. Zaremba wraz z innymi rektorami polskich uczelni technicznych dyskutował w panelu "Uniwersytety Europejskie drogą do innowacyjnej gospodarki" o roli konsorcjów uniwersytetów europejskich w tym procesie.

W konkursie "Uniwersytety Europejskie - sojusze przyszłości" Politechnika Warszawska otrzymała nominację w 2 kategoriach: Innowacje oraz Wsparcie dla Ukrainy.

Prof. Krzysztof Zaremba przemawia podczas panelu dyskusyjnego. Fot. FRSE.

W konferencji wzięli również udział: prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski, lider pakietu "Society-centred education" w konsorcjum ENHANCE, dr inż. Daniel Paczesny, Dyrektor Ośrodka Kształcenia na Odległość oraz Izabela Skwara, Kierownik Działu ds. Studiów, Olga Skierniewska-Małys, Zastępca Kierownika Działu ds. Studiów i Grzegorz Robak, kierownik projektu ENHANCE na Politechnice Warszawskiej.