Udział naukowców z Ukrainy w konferencji “Public Administration Challenges in European Countries - Administration and New Technologies” na PW

9 maja 2023 r. w Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW zatytułowana ‘Public Administration Challenges in European Countries - Administration and New Technologies’. Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięli w niej udział przedstawiciele różnych środowisk akademickich reprezentujący polskie i zagraniczne uczelnie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. Nazar Podolchak z Politechniki Lwowskiej oraz Anna Ishchenko z Politechnika Kijowskiej. Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ – Uniwersytety Europejskie.

Wywiad: Nazar Podolchak.mp4
Wywiad: Anna Ishchenko.mp4

01

Wystąpienie otwierające Dziekana Wydziału Administracji Nauk Społecznych prof. PW dr hab. Anny Zalcewicz. Fot. Piotr Szczepański.

W inauguracji wzięli udział prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski – Prorektor ds. Nauki PW,  dr hab. Anna Zalcewicz – Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, prof. Uczelni, dr hab. Krzysztof Koźmiński – Członek Rady NAWA, prof. dr hab. Jerzy Woźnicki – Lider w projekcie „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni” Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW, Prezes Fundacji Rektorów Polskich, dr hab. Radosław Koszewski, prof. Uczelni,  Wydział Administracji i Nauk Społecznych oraz Grzegorz Robak – Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Międzynarodowa Konferencja "Public Administration Challenges in European Countries – Administration and New Technologies" jest częścią cyklu wydarzeń naukowych pt. „Techniki cyfrowe i nowoczesne technologie – ukierunkowanie na człowieka” organizowanych z okazji 15-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Celem konferencji była dyskusja na temat aktualnych wyzwań związanych z digitalizacją, cyberbezpieczeństwem oraz zastosowaniem nowych technologii – w tym sztucznej  inteligencji - w administracji publicznej.

02

Uczestnicy Panelu I, od lewej: prof. Nazar Podolchak (Politechnika Lwowska), Anna Ishchenko (Politechnika Kijowska), dr Iryna Degtyarova (Fundacja Rektorów Polskich, Szkoła Główna Handlowa), dr Daniel Catalá-Pérez (Politechnika w Walencji), prof. dr hab. Artur Nowak-Far (Szkoła Główna Handlowa). Fot. Piotr Szczepański.