Udział pracownika PW w konferencji “Interloc Transdisciplinary Learning” na Politechnice w Berlinie

W dn. 8 września 2023 r. na Politechnice w Berlinie, która jest partnerem PW w konsorcjum ENHANCE, odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona transdyscyplinarnym metodom nauczania i uczenia się. Wzięła w niej udział dr Joanna Kuźmicz-Kubiś z Biura ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

trans

Transdyscyplinarne sojusze badawcze na styku nauki i społeczeństwa coraz częściej zyskują na znaczeniu. Zasoby wiedzy, które są tworzone poza uniwersytetami, takie jak: wiedza praktyczna, zawodowo-branżowa, rdzenna itp. coraz chętniej są włączane przez naukowców w uniwersyteckie praktyki badawcze.

Co ta zmiana oznacza dla akademickiego nauczania i uczenia się? Jakie perspektywy edukacyjne się z tego wyłaniają?

Z okazji publikacji podręcznika "Transdisciplinary Learning", Politechnika w Berlinie zorganizowała spotkanie międzynarodowych ekspertów, studentów i nauczycieli w celu wymiany doświadczeń związanych z transdyscyplinarością. Uczestnicy konferencji skupili się na krytycznej ocenie metod edukacji transdyscyplinarnej i ich potencjale dla przyszłych form współpracy między nauką a społeczeństwem.

W imieniu organizatorów z przyjemnością prezentujemy wybrane nagrania wideo z wystąpień panelowych, interwencji artystycznych i przemówień.

Zapraszamy do oglądania!