Udział studentów PW w drugiej edycji szkoły letniej ENHANCE Summer School in Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI) w Szwecji.

W dn. 21-25 sierpnia 2023 r. odbyła się stacjonarna cześć szkoły letniej Summer School in Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI), którą zorganizował  Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Goteborgu w ramach konsorcjum ENHANCE. W szkole letniej wzięło udział 4 studentów z PW.

1

Uczestnicy drugiej edycji szkoły letniej SEI w Goteborgu. 

Szkoła letnia SEI składała się z trzech częśći:

- od 15 czerwca do 18 sierpnia 2023, część online  – studenci zostali wprowadzeni w tematykę szkoły letniej oraz podzieleni na grupy,
- od 21-25 sierpnia 2023 – odbywały się zajęcia stacjonarne na kampusie Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Goteborgu: warsztaty, praca w grupach oraz wykłady,
- od 28-29 sierpnia 2023 – studenci realizowali zadanie końcowe (mogło mieć ono formę strony internetowej, pracy pisemnej, filmu, podcastu, strony na Instagramie, wątku na Twitterze, praktycznego przewodnika etc.).

Celem szkoły letniej SEI było wprowadzenie uczestników w kluczowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, przedsiębiorczością i innowacjami oraz powiązaniami między nimi.

“Uczestnictwo w szkole letniej "Sustainable Entrepreneurship and Innovation" to wspaniałe doświadczenie! Program obejmował trzymiesięczną pracę nad projektami oraz tygodniową sesję spotkań na żywo w Goteborgu w Szwecji. Podczas wykładów zobaczyłam, jak przedsiębiorcy radzą sobie z wyzwaniami zrównoważonego rozwoju oraz jaką drogę przebyli, aby osiągnąć sukces. Ponadto, na miejscu poznałam mnóstwo fantastycznych osób, zwiedziłam przepiękne miasto Goteborg i zobaczyłam, jak funkcjonuje uniwersytet Chalmersa. To był świetnie spędzony czas, zdecydowanie polecam!” - powiedziała Karolina Kasperek, studentka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW.

“Szkoła letnia w Szwecji była fantastycznym doświadczeniem. Odbywała się w pięknym mieście Goteborgu i skupiała się na tematach innowacji, zrównoważonego rozwoju oraz przedsiębiorczości. To było nie tylko edukacyjne wydarzenie, ale także doskonała okazja do zdobywania wiedzy i doświadczenia w inspirującym środowisku. Podczas zajęć mieliśmy okazję poznać ciekawych ludzi z innych krajów, (...) liczne warsztaty praktyczne i wykłady ekspertów z różnych dziedzin umożliwiły nam zdobycie praktycznych umiejętności i spojrzenie z innej perspektywy na współczesne wyzwania związane z tematyką warsztatów. Zdecydowanie polecam!” - zachwala Joanna Tokarska, studentka Wydziału Architektury PW.

“Ilość wiedzy, którą otrzymaliśmy, była naprawdę spora. Również przygotowanie do szkoły letniej było wymagające. Uczestnicy brali aktywny udział w tworzeniu warsztatów oraz wygłaszaniu prezentacji. Zaproszeni goście stanowili szeroki przekrój wykładowców oraz przedsiębiorców o nowoczesnym podejściu i z wieloletnim stażem, dzięki czemu można było się od nich wiele nauczyć i połączyć teorię z praktyką. Cała szkoła letnia była dobrze zorganizowana (...), nie brakowało czasu na aktywności poza uczelnią (...). Sama kultura skandynawska, miasto Goteborg oraz uczelnia Chalmersa były warte zobaczenia i doświadczenia (...). Ogromnym plusem szkoły letniej był udział uczestników zza granicy. Zaangażowani i otwarci na kontakty z innymi narodowościami stanowią świetny zasób, z którego można skorzystać w przyszłości”. - powiedział Wojciech Piątkiewicz, doktorant w Szkole Doktorskiej PW.

2

Uczestnicy szkoły letniej SEI podczas zajęć poświęconych pracy zespołowej i przedsiębiorczości.

Za ukończenie kursu studenci otrzymali 6 punktów ECTS.

Więcej informacji o szkole letniej: TUTAJ.
Informacje o I edycji SEI: TUTAJ.