Umowa o współpracy z Technische Universität Berlin

Podczas spotkania Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego ENHANCE na PW miało miejsce podpisanie umowy o przedłużeniu strategicznej współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Technische Universität Berlin.

Umowa została podpisana 13 maja 2022 r. przez prof. Krzysztofa Zarembę, Rektora PW, i prof. Geraldine Rauch, Rektor Technische Universität Berlin.

TU Berlin jest partnerem strategicznym PW od 2012 r. Podpisanie dokumentu możliwi uczelniom dalszą współpracę w zakresie prowadzonych studiów i realizowanych projektów, a także wymiany studentów i kadry dydaktycznej. Umowa obowiązuje do 2027 r.

Spotkanie Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego konsorcjum ENHANCE odbyło się na PW w dniach 12-13 maja 2022 r. Wzięły w nim udział delegacje uczelni ENHANCE pod przewodnictwem rektorów i prorektorów oraz zaproszeni goście. Celem wydarzenia było omówienie strategicznych kierunków rozwoju ENHANCE do roku 2030 w kontekście założeń Strategii dla „Uniwersytetów europejskich” opracowanej przez Komisję Europejską.