Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów EuroAquae+

9 września br. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów Master of Science Programme in Euro Hydroinformatics and Water Management (EuroAquae+). Absolwenci otrzymali dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Pawła Popielskiego oraz reprezentantów uczelni partnerskich.

W wydarzeniu wzięli udział także zaproszeni goście – przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz partnerów przemysłowych programu.

Projekt EuroAquae+ realizowany jest od 2016 r. przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej we współpracy z czterema europejskimi uniwersytetami: Polytech Nice Sophia – Université Côte d’Azur (Francja), Brandenburg University of Technology Cottbus-Senftenberg (Niemcy), Technical University of Catalonia (Hiszpania) i University of Newcastle upon Tyne (Wielka Brytania).

Do głównych zalet programu zalicza się szerokie umiędzynarodowienie studiów, poprzez możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej na różnych europejskich uniwersytetach z zakresu dziedziny hydroinformatyki. Absolwent studiów otrzymuje wspólny dyplom wszystkich pięciu uniwersytetów biorących udział w programie nauczania. Dyplom ten zwiększa szanse na zdobycie pracy w renomowanych międzynarodowych instytucjach i korporacjach, które w swoim obszarze działalności zajmują się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą hydroinformatyką.

Więcej informacji: https://master.euroaquae.eu/

Obraz2