Welcome Meeting dla studentów międzynarodowych

4 października 2019 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyło się tzw. Welcome Meeting, powitanie studentów międzynarodowych, którzy będą studiowali na Politechnice Warszawskiej w semestrze zimowym, zarówno w ramach programu Erasmus+, jak i na studiach regularnych. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 studentów. Spotkanie odbyło się pod patronatem Uczelni i organizacji Erasmus Student Network (ESN).

W trakcie spotkania zostały wygłoszone prezentacje, dzięki którym licznie przybyli goście mogli zdobyć ogólną wiedzę o Uczelni, Warszawie, Polsce i życiu studenckim. Zebranych powitał przewodniczący ESN Mateusz Kaczorek. Następnie Karol Maśluszczak (International Students Office, Centrum Współpracy Międzynarodowej) przywitał studentów w imieniu Uczelni i wygłosił prezentację wprowadzającą studentów w życie, kulturę akademicką i studia na Politechnice Warszawskiej. W kolejnej prezentacji p. Marta Szpak, wykładowca języka polskiego ze Studium Języków Obcych, zachęcała do aplikowania na dodatkowe zajęcia z języka i kultury polskiej. Studenci ze stowarzyszenia ESN wygłosili prezentację, zachęcając przybyłych do działania w ich szeregach oraz uczestnictwa w organizowanych imprezach. Na spotkaniu odbyła się również prezentacja inkubatora start-upów „START-Warsaw”, której prezesem jest absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Volodymyr Ostruk.

WM_1
WM_2