Wizyta chińskiej Vice-Minister Edukacji w Politechnice Warszawskiej

W dniu 10 czerwca 2015 r. wizytę w PW złożyła Pani Lu Xin, Vice-Minister Edukacji z Chin wraz z towarzyszącą jej delegacją.

W skład delegacji weszli zarówno przedstawiciele Ministerstwa, jak i Ambasady Chin w Warszawie:

• Pani Lu Xin, Vice-Minister Edukacji
  • Pan XieHuanzhong, Director, Department of Development and Planning
  • Pan Wang Jiping, Deputy Director, Department of Vocational and Adult Education
  • Pan Yang Xiaochun, Director, Department of International Cooperation and Exchanges
  • Pani Gu Ran, Deputy Director, Department of General Office
  • Pani Huang Hui, Director, Department of Vocational and Adult Education
  • Pan Liu Wansheng, Director, Education Division, Embassy of P. R of China in Poland

Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein. Politechnikę Warszawską oraz współpracę naszej Uczelni z instytucjami z Chin zaprezentował Dyrektor CWM Pan Łukasz Wojdyga. Przedstawiciele Ministerstwa byli zaskoczeni dużą ilością programów studiów I i II stopnia w języku angielskim oferowanych przez PW.

Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy PW z uniwersytetami zawodowymi w Chinach. Członkowie delegacji byli również zainteresowani Uniwersytetem Trzeciego Wieku – Pan dr inż. Bohdan Utrysko przedstawił ideę oraz zasady działania Uniwersytetu.

2015-06-10 14.36.56
2015-06-10 15.50.26
2015-06-10 14.37.14

Następnie członkowie delegacji udali się na kolejne spotkanie, które odbyło się na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW.