Wizyta delegacji DUT z Chin, grudzień 2019 r.

W dniu 10 grudnia 2019 r. PW odwiedziła delegacja z  Dalian University of Technology w składzie: Prof. Wang Guohong, Director, Scientific Research Office, Prof. Hao Hai,  Dean, School of International Education, Prof. Xu Yusen, Director, Sino-Australian Joint Research Center for Business and Economic Management oraz Prof. Guo Shuhong, Vice Dean, DUT-BSU Joint Institute.

Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów, Prof. Krzysztof Lewenstein oraz pani Marta Szajnowska-Ksit, Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Uczelnia DUT posiada wysoką pozycję rankingową w Chinach. Bierze udział w projektach edukacyjnych na najlepszych uczelniach w swoim kraju. Oferuje zbliżone do PW studia anglojęzyczne pierwszego stopnia na następujących kierunkach tj.: Civil engineering, Chemical engineering i Mechanical engineering oraz studia drugiego stopnia na: Material Science, Civil Engineering, Chemical Engineering, Mechanical Engineering, Management Science & Eng. Posiada wysokiej klasy laboratoria oraz infrastrukturę badawczą.

Po przedstawieniu prezentacji uczelni podjęto decyzje o możliwych obszarach współpracy: szkoły letnie, wymiana studentów oraz kadry naukowej i dydaktycznej, wspólne projekty. Obie uczelnie zasygnalizowały możliwość współpracy w ramach posiadanych instytutów Konfucjusza. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie listu intencyjnego oraz umowy dotyczącej wymiany studentów.