Wizyta singapurskiej delegacji rządowej w PW

8 listopada 2022 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja przedstawicieli agencji rządowych działających pod egidą Ministerstwa Handlu i Przemysłu Singapuru.

Celem wizyty w Polsce było omówienie możliwości współpracy, m.in. w zakresie zatrudnienia dla absolwentów w singapurskich firmach. Goście chcieli się również dowiedzieć, jak uczelnia wspiera studentów we wchodzeniu na rynek pracy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Współpracy Międzynarodowej, reprezentowane przez dyrektora Grzegorza Robaka i Dominikę Frąk-Dudzińską. Wzięły w nim udział doradczynie zawodowe z Biura Karier, panie Aneta Dreksler i Joanna Dostal-Kielczyk. Obecni byli także przedstawiciele wydziałów, które były w ciągu ostatnich lat najbardziej aktywne w zakresie wymiany studentów z uczelniami partnerskimi z Singapuru (National University of Singapore i Nanyang Technological University) - Prodziekan ds. nauczania Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych dr inż. Krzysztof Kaczmarski, prof. Marek Wojtyra z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz dr inż. Krzysztof Madziar z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

20221108_160001(0)

Fot. Dominika Frąk-Dudzińska, CWM