Wizyta studyjna 6 wykładowczyń języka angielskiego z Politechniki Lwowskiej i Politechniki Kijowskiej w SJO

W dniach 15-19 maja 2023 r. Studium Języków Obcych i Centrum Współpracy Międzynarodowej odwiedziły Dziekan Wydziału Lingwistyki Politechniki Kijowskiej i wykładowczynie języka angielskiego ze Studium Języków Obcych i Wydziału Lingwistyki Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Obie ukraińskie uczelnie są partnerami stowarzyszonymi konsorcjum ENHANCE (ENHANCE Network Partners). Wizytę zorganizowało Studium Języków Obcych we współpracy z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW w ramach projektu “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie”.

SJO

Stoją od lewej: Olha Pavlenko, Dorota Chromińska, Oksana Puha, Halyna Yaremko, Hanna Shayner, Kateryna Tuliakova, Nataliia Romanyszyn.

Głównym celem wizyty była wymiana doświadczeń, poznanie metod nauczania, organizacji lektoratów języków obcych i potencjalnych wspólnych projektów z wykorzystaniem sprawdzonego modelu tandemów językowych. Liderem projektu “Tandemy językowe” w konsorcjum ENHANCE jest Politechnika Warszawska.

Ważnymi elementami wizyty były obserwacje zajęć prowadzonych przez SJO oraz wiele spotkań i inspirujących rozmów z lektorami SJO.

1

Siedzą od prawej: Lucyna Skwarko, Kateryna Tuliakova, Hanna Shayner, Halyna Yaremko, Olha Pavlenko, Dorota Chromińska, Anna Król, Oksana Puha, Grzegorz Robak, Nataliia Romanyszyn. Fot. Piotr Szczepański.

15 maja 2023 wykładowczynie z Ukrainy - Olha Pavlenko, Kateryna Tuliakova, Hanna Shayner, Halyna Yaremko, Nataliia Romanyszyn oraz Oksana Puha spotkały się z zespołem SJO: Lucyną Skwarko, Dyrektorem SJO, Anną Król, Zastępcą Dyrektora SJO ds. Języka Angielskiego oraz Dorotą Chromińską, Pełnomocnikiem SJO ds. współpracy z ENHANCE i CWM, koordynatorką tej wizyty. W spotkaniu wziął udział Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

W środę wykładowczynie spotkały się z ukraińskimi studentami uczącymi się na PW, a w czwartek z Grzegorzem Robakiem, Dyrektorem CWM, żeby porozmawiać o dalszej współpracy w ramach konsorcjum ENHANCE.

Cykl spotkań zakończyło podsumowanie wizyty, które odbyło się w Studium Języków Obcych PW w piątek.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadów:

Wywiad Halyna Yaremko.mp4
Wywiad Hanna Shayner.mp4