Wystartował ukraiński „language room” w ramach projektu „Tandemy językowe ENHANCE”

Ukraiński „language room” został uruchomiony na platformie WEBEX projektu „Tandemy językowe ENHANCE” w dniu 8 kwietnia 2022 r. Zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów uczelni ENHANCE z Ukrainy do korzystania z platformy.

Celem projektu „Tandemy językowe ENHANCE” (ENHANCE Tandems) jest umożliwienie nauki języków obcych poprzez rozmowy online z osobami z 7. uczelni partnerskich ENHANCE. Dzięki udziałowi w tandemach językowych uczestnicy projektu mogą również bliżej poznać uczelnie partnerskie ENHANCE, kulturę i zwyczaje poszczególnych krajów oraz nawiązać kontakty, stając się częścią społeczności ENHANCE.

Na platformie projektu zarejestrowało się do tej pory ponad 900 uczestników.

Ukraiński „language room”  powstał w ramach projektu „Tandemy językowe ENHANCE” z inicjatywy Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji o projekcie „Tandemy językowe ENHANCE”: www.enhance-tandems.pw.edu.pl/enhance_tandems

ukrainian_language_room

O ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE zostało założone w 2019 r. Jego celem jest stworzenie wspólnego europejskiego kampusu pozbawionego barier fizycznych, administracyjnych i edukacyjnych, w ramach którego studenci i pracownicy mają swobodę przemieszczania się, oraz stworzenie europejskiego obszaru kształcenia. Misją ENHANCE jest dążenie do odpowiedzialnej transformacji społecznej oraz promowanie rozwoju i wykorzystania nauki i technologii dla dobra społeczeństwa. ENHANCE jest częścią programu ERASMUS+ w ramach inicjatywy „Uniwersytety Europejskie”. Konsorcjum to zrzesza siedem uczelni: Politechnikę w Berlinie (TU Berlin), która jest koordynatorem, Politechnikę Warszawską (PW), RWTH w Aachen, Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Uniwersytet Techniczny Chalmers w Göteborgu, Politechnikę w Mediolanie (Polimi) oraz Politechnikę w Walencji (UPV).

Więcej informacji: www.enhanceuniversity.eu