Zaproszenie - konkurs ENHANCE Challenge

Zapraszamy studentów i pracowników administracji Politechniki Warszawskiej do tworzenia zespołów i udziału w konkursie ENHANCE Challenge organizowanym przez konsorcjum ENHANCE.

Celem konkursu jest:

- dla studentów: integracja studentów z mniejszymi szansami (osoby niepełnosprawne, osoby ze środowisk o trudniejszych warunkach społeczno-ekonomicznych itp.),

- dla pracowników administracji: wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji w pracy administracji uczelni.

Studenci na etapie 1 i 2 otrzymają pakiet szkoleń i certyfikat poświadczający uzyskanie 3.4 ECTS.

6 najlepszych pomysłów zostanie wyróżnionych nagrodą pieniężną w wysokości do 35 tys. EUR. Wszystkie zwycięskie pomysły będą też miały zapewniony udział w programie inkubacyjnym w postaci dwudniowego szkolenia na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim lub na Politechnice w Walencji.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji i zgłoszenia: enhanceuniversity.eu/challenge

enhance_challenge_1

O ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE zostało założone w 2019 r. Jego celem jest stworzenie wspólnego europejskiego kampusu pozbawionego barier fizycznych, administracyjnych i edukacyjnych, w ramach którego studenci i pracownicy mają swobodę przemieszczania się, oraz stworzenie europejskiego obszaru kształcenia. Misją ENHANCE jest dążenie do odpowiedzialnej transformacji społecznej oraz promowanie rozwoju i wykorzystania nauki i technologii dla dobra społeczeństwa. ENHANCE jest częścią programu ERASMUS+ w ramach inicjatywy „Uniwersytety Europejskie”. Konsorcjum to zrzesza siedem uczelni: Politechnikę w Berlinie (TU Berlin), która jest koordynatorem, Politechnikę Warszawską (PW), RWTH w Aachen, Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Uniwersytet Techniczny Chalmers w Göteborgu, Politechnikę w Mediolanie (Polimi) oraz Politechnikę w Walencji (UPV).

Więcej informacji: www.enhanceuniversity.eu