Zaproszenie na międzynarodową konferencję CLIMATE CHANGE: CHALLENGES FOR LIFE QUALITY na PW, 19-21.10.2023

W dn. 19-21.10.2023 r. na Politechniki Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. CLIMATE CHANGE: CHALLENGES FOR LIFE QUALITY. Konferencję organizuje Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Dzięki dofinansowaniu NAWA "Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie" w konferencji wezmą udział naukowcy z Politechniki Lwowskiej oraz z Politechniki Kijowskiej.

Konfa WIBHIŚ, 19-21.10.23

www.climatechange.is.pw.edu.pl

Konferencja ma na celu zapewnienie platformy wymiany wiedzy na temat najnowszych wyników badań i rozwiązań technicznych dla wyzwań związanych z jakością życia w miastach w kontekście zmian klimatu.

Myślą przewodnią konferencji są wyzwania związane z rosnącą gęstością zaludnienia i z utrzymaniem wysokich standardów życia ludzi w zabudowanym środowisku miejskim.

Panel dyskusyjny, przewidziany na pierwszy dzień Konferencji, zapewni ogólne i szerokie spojrzenie na problemy zmian klimatycznych i jakości życia ludzi w środowisku miejskim. Prelegenci z różnych krajów reprezentujący różne organizacje (naukowcy, przedstawiciele miast, organizacji pozarządowych) będą dyskutować o wyzwaniach i głównych kierunkach rozwoju miast w obliczu wyzwań związanych ze zmianami klimatu oraz o narzędziach stymulujących neutralność klimatyczną i zapewniających bezpieczną przyszłość życia w środowisku miejskim.

W drugim dniu konferencji przewidziane są trzy sesje tematyczne rozmieszczone są wokół trzech głównych bloków:

Blok 1: Zielone materiały i zwiększenie bezpiecznego dla środowiska i środowiska wykorzystania zasobów, zanieczyszczenie środowiska związane ze zmianami klimatu i jego wpływ na jakość życia ludzi.

Blok 2: Zielone budynki i aspekty obiegu zamkniętego w miastach, także w dobie koncepcji smart city.

Blok 3: Zrównoważone wykorzystanie energii, nowe i niekonwencjonalne źródła energii oraz wyzwania w obszarze zużycia energii.

Elementem uzupełniającym konferencję będą warsztaty dla młodych naukowców i studentów, podczas których zainicjowana zostanie dyskusja i wymiana doświadczeń na temat zmniejszenia skutków zmian klimatu oraz ograniczanie emisji gazów cieplarnianych w miastach.

Szczególna uwaga podczas konferencji będzie poświęcona wyzwaniom stojącym przed Ukrainą - zwłaszcza tym działaniom, które zostaną podjęte po zakończeniu wojny, na rzecz podniesienia jakości życia ludzi w miastach w kontekście zmian klimatu.

Pierwsze dwa dni konferencji będą prowadzone w formule hybrydowej!

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Więcej informacji, program i lista prelegentów: TUTAJ.