Zbiórka darów dla Turcji

Nasi studenci z Turcji organizują zbiórkę rzeczy, które pomogą ich ojczyźnie walczyć ze skutkami trzęsienia ziemi. Dary można zostawiać w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w pokoju nr 86 (poziom 0, pomieszczenie po dawnej księgarni).

Zbiorka-darow-dla-Turcji_article_pagewidth

fot. pixabay

Zbiórka trwa od 13 do 17 lutego 2023 roku w godz. 12.00 – 18.00. Zbierane są tylko następujące rzeczy: namioty zimowe, grzejniki, koce, agregaty prądotwórcze, żywność dla niemowląt, produkty higieniczne dla kobiet.

Akcję organizują trzej studenci PW: Engin Semih Demirkan (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), Fahri Çakir (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych) oraz Deniz Burak Karaağaç (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych). Są oni w kontakcie z Warszawskim Punktem Zbiórki Darów, zorganizowanym przez Ambasadę Turcji w Polsce. To tam trafią rzeczy zgromadzone w ramach akcji na Politechnice.

Punkty zbiórki darów powstały w największych polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Aktualne informacje o zbieranych przedmiotach, adresy i kontakty są udostępniane na Facebooku i Twitterze Ambasady Turcji w Polsce. Pomóc można także, wpłacając pieniądze na konto Ambasady Turcji: 41 1090 1883 0000 0001 5300 0647.

Każde wsparcie się liczy!