Oferty stypendialne

Narodowy Program Stypendialny Republiki Słowackiej

Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie ogłasza nowy nabór wniosków o stypendia na pobyty studyjne, badawcze, rezydencje artystyczne i wykłady gościnne w roku akademickim 2024/2025. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2024 roku o godz. 16.00.

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z trzecią edycją programu stypendialnego dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Junior Research Award 2025-26, Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2025-26, Graduate Student Award 2025-26, Senior Award 2025-26 i STEM Impact Award 2024-25 oraz nowość (!) – Graduate Student Award LLM in International Human Rights Law at University of Notre Dame 2025-26. 

KOREA - Oferty stypendialne - DEADLINE 15.03.2024 r.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendium Korea University Graduate School, Seul - SK Scholarship Program.

Stypendia Universitas Indonesia UI GREAT dla studentów zagranicznych w 2024 r.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą oferty stypendiów Universitas Indonesia UI GREAT dla studentów zagranicznych.

Program stypendialny DAAD - “ERA Fellowships - Green Hydrogen”

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza studentów i doktorantów oraz młodych pracowników naukowych do udziału w programie stypendialnym "ERA Fellowships - Green Hydrogen". Program przeznaczony jest dla osób zajmujących się zielonym wodorem.

Oferta stypendialna Rządu Chińskiego

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendialną Rządu Chińskiego (stypendium na semestr lub rok) promującą  mobilność między Chinami a Europą w sektorze szkolnictwa wyższego.

Stypendium Rządu Chińskiego w Uniwersytecie Jiaotong w Pekinie

Zachęcamy studentów i doktorantów PW do wzięcia udziału w programie stypendialnym Beijing Jiaotong University Chinese Government Scholarship High Level Graduate Program 2023.

Vulcanus in Japan

Program Vulcanus in Japan oferuje studentom z krajów Unii Europejskiej/COSME praktyki w japońskich przedsiębiorstwach.

Kursy letnie w Aalto University

Aalto University (Finlandia) zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w letnich kursach. Zajęcia będą prowadzone on-line i stacjonarnie.

Oferty praktyk i pracy w Career Center na portalu Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.

Oferta stypendialna DAAD

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) ogłosiła nową ofertę stypendialną na rok akademicki 2021/2022.

Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, jest jednym z beneficjentów konkursu Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”. W ciągu najbliższych trzech lat konsorcjum otrzyma 5 mln euro na rozwój współpracy.

Zdalne praktyki studenckie

Oferta praktyk studenckich na odległość.

Talented Young Scientist Program

Talented Young Scientist Program (TYSP) to międzynarodowy program mobilności chińskiego rządu, mający na celu promocję międzynatodowej wymiany młodych naukowców i badaczy. TYSP wzmacnia również współpracę między instytutami badawczymi, naukowcami i przedsiębiorstwami.

Talented Young Scientist Program, Chiny

Talented Young Scientist Program(TYSP) to program chińskiego rządu, mający na celu promocję wymiany utalentowanych młodych naukowców i badaczy oraz wzmocnienie współpracy między instytutami badawczymi, pracownikami akademickimi, a także przedsiębiorstwami.

NUAA Summer Lecture Program 2018, Nanjing, Chiny

Nanjing University of Aeronautics and Astronautics w Chinach zaprasza do udziału w programie "6th NUAA Summer Lecture Program".

Stypendium na naukę języka chińskiego

Chongqing University of Technology (Chiny) oferuje stypendium dla 2 studentów PW na roczną naukę języka chińskiego.

2017 International Students' Cultural Experiencing Program, Chiny

Chongqing Jiaotong University w Chinach zaprasza studentów PW do udziału w 2017 International Students' Cultural Experiencing Program i oferuje stypendia na pobyt.

Program stypendiów rządu francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017-2018

 Program stypendiów rządu francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017-2018

Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom. Od blisko 55 lat, programy stypendialne przyczyniają się również do zwiększenia dynamiki wymian naukowych i akademickich między Francją i Polską. Każdego roku finansowanych jest ponad 400 miesięcy stypendiów.