Kurs „Physics Informed Machine Learning Applications to Geotechnical Engineering” na RWTH Aachen

RWTH Aachen – uczelnia partnerska z konsorcjum ENHANCE – zaprasza studentów studiów magisterskich PW z zakresu inżynierii, geofizyki, informatyki i matematyki stosowanej do udziału w kursie "Physics Informed Machine Learning Applications to Geotechnical Engineering" przygotowanym w ramach inicjatywy ENHANCE Blended Intensive Programme.

Kurs organizowany jest przez Institute of Geomechanics and Underground Technology Politechniki w Akwizgranie i składa się z dwóch części:
1. 18-19 lipca 2022 – on-line
Dwudniowy blok wprowadzający mający na celu omówienie zasad uczenie maszynowe oraz zaznajomienie z narzędziami, które będą wykorzystywane podczas warsztatów w RWTH Aachen, głównie z kodem w języku Python napisanym w Jupyter Notebooks.
2. 25-29 lipca 2022 r. – stacjonarnie w Akwizgranie
Warsztaty w formie hackathonu, których celem jest wykorzystanie nowo zdobytej wiedzy teoretycznej i narzędzi.

Studenci mogą zdobyć łącznie 3 ECTS za udział w kursie i otrzymać stypendium Erasmus+ od swojej uczelni macierzystej. Więcej informacji o stypendium: erasmus.pw.edu.pl.

Termin składania zgłoszeń: 13 czerwca 2022 r.

Program i formularz zgłoszeniowy: www.rwth-aachen.de