ENHANCE+ Local Launch Event na PW
W dn. 21 listopada 2024 r. na ul. Rektorskiej 4 Politechnika Warszawska zorganizowała spotkanie informacyjne o konsorcjum ENHANCE. W spotkaniu wzięli udział pracownicy PW realizujący projekt ENHANCE na naszej uczelni oraz uczestnicy z całej uczelni, w tym prodziekani oraz studenci. Zarejestrowało się ponad 50 osób. Spotkanie otworzył Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej i ENHANCE+ Core Officer, który scharakteryzował najważniejsze osiągnięcia PW w ENHANCE w ostatnich latach i omówił aktualne działania PW w konsorcjum.
Pobież zdjęcia: PHOTOS_LLE_21.11.2024
Pobież przentację: LLE_prezentacja_ 21.11.2024
dr inż. Adam Styk (Wydział Mechatroniki) - Education Officer na PW - opowiada o Europejskich Ścieżkach Kształcenia (European Education Pathways) w ramach ENHANCE. Fot. Piotr Szczepański.
Spotkanie składało się z dwóch części. Najpierw pracownicy PW zaangażowani w ENHANCE opowiedzieli o działaniach i planach w poszczególnych pakietach zadań (work packages). Następnie odbyły się spotkania przy 6 stolikach tematycznych, podczas których uczestnicy wydarzenia mogli porozmawiać z prelegentami i uzyskać więcej informacji o działaniach realizowanych na PW w ramach ENHANCE.
Prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski (Wydział EiTI) - lider pakietu zadań WP8 “New Formats and Frameworks” w konsorcjum ENHANCE oraz dr inż. Adam Styk (Wydział Mechatroniki) - Education Officer na PW - przedstawili wspólnie prezentację o ofercie edukacyjnej ENHANCE dla PW i PW dla ENHANCE w zakresie krótkich i długich form kształcenia. Opowiedzieli m.in. o cyklicznych krótkich formach kształcenia organizowanych przez PW takich jak Szkoła Letnia Climate Change i Szkoła Zimowa Data Literacy oraz o procesie zbierania ofert edukacyjnych w konsorcjum.
mgr Dorota Chromińska opowiada o planach utworzenia tandemów profesjonalnych dla pracowników naukowych i administracyjnych uczelni ENHANCE. Fot. Piotr Szczepański.
Następnie Dorota Chromińska, Pełnomocnik Studium Języków Obcych PW ds. współpracy z ENHANCE i koordynatorka tandemów językowych, jednego z flagowych projektów PW w ramach ENHANCE, przedstawiła główne założenia i informacje statystyczne dotyczące tandemów, a także plany stworzenia tandemów profesjonalnych dla pracowników naukowych i administracyjnych uczelni konsorcjum. Opowiedziała również o działaniach wspierających tandemy językowe takich jak cykl spotkań informacyjnych o krajach i kulturze “Say hello to…” czy warsztaty Sprachcafe.
Łukasz Sztern z Centrum Innowacji PW, reprezentujący pakiet zadań WP 5 “Sustainable Entrepreneurship and Innovation” przedstawił możliwości wsparcia start-upów w konsorcjum ENHANCE. Opowiedział m.in. o programie mentoringowym dla start-upów, który realizuje w ENHANCE razem z dr hab. Agnieszką Skalą z Wydziału Zarządzania, Elizą Nowacką z Inkubatora Innowacyjności PW i nauczycielami akademickimi z innych uczelni ENHANCE.
Dr Katarzyna Zambrzycka-Papuda (WAiNS) - liderka Task Force Ukraine w konsorcjum ENHANCE - przedstawiła działania, które zrealizowała nasza uczelnia na rzecz uczelni stowarzyszonych ENHANCE z Ukrainy - Politechniki Lwowskiej i Politechniki Kijowskiej. Opowiedziała m.in. o organizacji Dnia Ukrainy na PW i konferencji Innovative Didactics, a także przedstawiła plany dotyczące powołania stowarzyszenia “Ukraine Corner” w ENHANCE i wsparcia dla przyszłej odbudowy Ukrainy po wojnie z wykorzystaniem potencjału naukowego uczelni.
Warsztaty Future Learning. Fot. Piotr Szczepański.
Dr inż. Piotr Pałka (EiTI) - przedstawiciel pakietu WP 3 “Future Learning” - opowiedział o wyzwaniach związanych z kształceniem obecnych uczniów i przyszłych studentów z pokolenia alfa oraz o potrzebie tworzenia inteligentnego środowiska edukacyjnego (Smart Learning Environment) z zastosowaniem nowoczesnych technologii.
Stolik tematyczny z ofertą edukacyjną ENHANCE. Fot. Piotr Szczepański.
Pierwszą część spotkania zakończyła sesja pytań i odpowiedzi (Q&A). Następnie odbyły się spotkania przy 6 stolikach tematycznych oraz warsztaty Future Learning, które poprowadzili dr inż. Piotr Pałka oraz dr Katarzyna Zambrzycka-Papuda. Uczestnicy warsztatów zostali poproszeni o przeprowadzenie wywiadu dotyczącego kształcenia ze specjalnie na tę okazję skonfigurowanym chatem GPT (Large Language Models).
Spotkanie zakończyło się sesją networkingową z udziałem uczestników i prelegentów.