Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2021 r.

W dniu 10.12.2021 r. w Mines ParisTech w Paryżu odbyło się Generalne Spotkanie ATHENS, które zostało zorganizowane w formule mieszanej. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele większości uczelni należących do sieci. Politechnikę Warszawską reprezentowała Dominika Frąk - Dudzińska, Koordynator Programu ATHENS w PW.

Generalne Spotkania Koordynatorów ATHENS mają miejsce dwa razy do roku: w grudniu (w Mines ParisTech – szkole, która koordynuje Program ATHENS z ramienia ParisTech) oraz w maju lub czerwcu (w jednej z pozostałych instytucji partnerskich). Ich tematem są kluczowe zagadnienia związane z przynależnością do sieci ATHENS oraz z przygotowaniem i przebiegiem sesji programu.

Tematyka spotkania obejmowała m.in. podsumowanie sesji Listopad 2021 - pierwszej po przerwie wywołanej przez pandemię - oraz zagadnienia związane z przeprowadzeniem kursów w różnych formułach - stacjonarnej, zdalnej i hybrydowej i obsługą rezygnacji studentów. Omawiane były również kwestie organizacji zakwaterowania dla studentów przyjeżdżających przez uczelnie oferujące kursy, zmiany w systemie informatycznym związane z dystrybucją certyfikatów z ocenami i budżet. Zaplanowano przeprowadzenie warsztatów dla uczelni wchodzących w skład sieci ATHENS, które są członkami konsorcjów w ramach Uniwersytetów Europejskich. Partnerzy podjęli także decyzje dotyczące organizacji następnej sesji, która odbędzie się w dniach 12-19.03.2022 r.

Gospodarzem kolejnego Generalnego Spotkania ATHENS, zaplanowanego na 10.06.2022 r., będzie University POLITEHNICA of Bucharest (Rumunia).