Relacje z wyjazdów zagranicznych

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2021 r.

W dniu 10.12.2021 r. w Mines ParisTech w Paryżu odbyło się Generalne Spotkanie ATHENS, które zostało zorganizowane w formule mieszanej. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele większości uczelni należących do sieci. Politechnikę Warszawską reprezentowała Dominika Frąk - Dudzińska, Koordynator Programu ATHENS w PW.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2019 r.

W dniu 13.12.2019 r. w siedzibie Mines ParisTech w Paryżu odbyło się Generalne Spotkanie ATHENS.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne na Ukrainie (Kijów, Charków, Dnipro) 15-19 listopada 2019 r.

W dniach 15-16 listopada 2019 r. przedstawicielka Politechniki Warszawskiej Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie „Education Abroad”.

Targi edukacyjne „a2 International Education Fairs”, Azerbejdżan, listopad 2019 r.

W dniach 1 – 3 listopada 2019 Małgorzata Musińska i Sylwia Staniaszko z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW uczestniczyły w targach edukacyjnych „a2 International Education Fairs”, które odbyły się w stolicy Azerbejdżanu – Baku.

Międzynarodowe targi edukacyjne EduTrac w Muskacie, Oman, październik 2019 r.

W dniach 27-29 października 2019 r. Karol Maśluszczak - delegat Centrum Współpracy Międzynarodowej, miał zaszczyt reprezentować naszą Uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych EduTrac w Muskacie, stolicy Omanu. Edutrac oraz targi GHEDEX, to jedna z dwóch największych imprez reklamujących studia wyższe dla kandydatów nie tylko z Omanu, ale również z wszystkich Państw Zatoki. Na tym obszarze nasza oferta jest wyjątkowo popularna, zwłaszcza wśród grupy ekspatów (w samym Omanie mieszka ich prawie 2 miliony wobec 3 milionowej rdzennej populacji kraju). 

36 edycja targów edukacyjnych „IEFT” w Stambule, październik 2019 r.

W dniach 26 – 27 października 2019 reprezentantki CWM, Małgorzata Musińska oraz  Sylwia Staniaszko, wzięły udział w 36 edycji targów edukacyjnych „IEFT” w Stambule. Celem wyjazdu było promowanie oferty Politechniki wśród potencjalnych kandydatów na studia. 

Wyjazd promocyjno-rekrutacyjny do Chin, październik 2019

W dniach 21-25 października 2019 r. Patrycja Kluź i Dominika Jasińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW wzięły udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach w uczelniach partnerskich PW w Chinach. Celem wyjazdu było promowanie oferty edukacyjnej PW podczas spotkań ze studentami zainteresowanymi studiami w Polsce oraz rozwój współpracy z uczelniami partnerskimi PW z Chin.

Spotkanie stowarzyszenia CESAER w Saclay, październik 2019

W dniach 16-18 października 2019 r. przedstawiciele 86 czołowych uniwersytetów naukowo-technicznych (S&T) z 33 krajów na czterech kontynentach zgromadzili się w Saclay pod Paryżem na wspólnym spotkaniu stowarzyszeń CESAER i T.I.M.E. Głównym tematem było nowatorskie podejście do edukacji, konieczne do sprostania przez uczelnie techniczne wyzwaniom społecznym XXI wieku, takim jak zmiany klimatu oraz zapewnienie zdrowia, dobrobytu i bezpieczeństwa obywateli.

Udział w konferencji EAIE 2019 - Helsinki, Finlandia

W dniach 24 – 28.09.2019 r. przedstawicielki Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Małgorzata Musińska i Dominika Frąk-Dudzińska przebywały w Helsinkach, gdzie wzięły udział w 31. Dorocznej Konferencji EAIE – European Association for International Education. 

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Niemcy, czerwiec 2019 r.

7 czerwca 2019 r. w Monachium miało miejsce Generalne Spotkanie ATHENS, zorganizowane przez Technische Universität München.

Konferencja GHEDEX w Omanie, 14-16 kwietnia 2019 r.

W dniach 14-16 kwietnia delegat Centrum Współpracy Międzynarodowej pan Karol Maśluszczak uczestniczył w konferencji "Global Education and Higher Education Exhibition", organizowanej przez Ministerstwo Wyższej Edukacji w Omanie.

Spotkanie Task Force Mobility organizacji CESAER w Bukareszcie, kwiecień 2019 r.

W dniu 12 kwietnia 2019 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Dominika Frąk - Dudzińska, specjalista ds. współpracy międzynarodowej wzięła udział w spotkaniu grupy roboczej Task Force Mobility organizacji CESAER, zorganizowanym przez University POLITEHNICA of Bucharest (Rumunia).

Międzynarodowe targi edukacyjne „Education Abroad”, Ukraina, 12-14 kwietnia 2019 r.

W dniach 12-13 kwietnia 2019 r. przedstawicielka Politechniki Warszawskiej, pani Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej, reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Międzynarodowe targi edukacyjne w Ałmaty „X Kazakhstan International Exhibition Education and Career 2019”, kwiecień 2019 r.

W dniach 4-6 kwietnia 2018 r. przedstawicielka Politechniki Warszawskiej, pani Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej, reprezentowała uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ałmaty „X Kazakhstan International Exhibition Education and Career 2019” na wspólnym stoisku „Study in Poland”.

Delegacja NAWA w Indiach, 31 marca – 7 kwietnia 2019 r.

Na przełomie marca i kwietnia 2019 roku po raz drugi delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej (Pan Karol Maśluszczak) uczestniczyła w misji edukacyjnej organizowanej przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w Indiach. Celem misji była promocja programów anglojęzycznych I i II stopnia poprzez udział w spotkaniach i wydarzeniach targowych.

Międzynarodowe targi edukacyjne we Lwowie „Higher Education 2019”, marzec 2019 r.

W dniach 21-22 marca 2019 r. delegacja z Politechniki Warszawskiej w składzie: Pani Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej, Aneta Kamińska z Ośrodka Języka Polskiego PW, reprezentowała uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych we Lwowie „Higher Education 2019”.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2018 r.

14 grudnia 2018 r. w Paryżu miało miejsce Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS, zorganizowane przez siedzibie Mines ParisTech – szkoły, która koordynuje Program ATHENS z ramienia ParisTech.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Education Abroad” oraz udział w misji edukacyjnej na Ukrainie wspólnie z NAWA - listopad 2018 r. (Ukraina)

W dniach 15-17 listopada 2018 r. przedstawiciel Politechniki Warszawskiej Pani Zenoviya Shits reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. Odrębne stoisko PW tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” oraz cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. 

Targi edukacyjne „a2 International Education Fairs”, Azerbejdżan, listopad-grudzień 2018

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. reprezentantki CWM, Pani Małgorzata Musińska oraz Pani Sylwia Staniaszko, odbyły podróż służbową do stolicy Azerbejdżanu, Baku. Celem wyjazdu był udział w targach edukacyjnych „a2 International Education Fairs” i promowanie oferty Politechniki wśród potencjalnych kandydatów na studia.

Wyjazd promocyjno-rekrutacyjny, 21-27 października 2018, Chiny

W dniach 21-27 października br. p. Patrycja Kluź i p. Dominika Jasińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW wzięły udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach
w uczelniach partnerskich PW i szkołach średnich w Chinach. Celem wyjazdu było promowanie oferty edukacyjnej PW podczas spotkań z uczniami i studentami zainteresowanymi studiami w PW oraz rozwój współpracy z uczelniami partnerskimi PW
z Chin.