„IX Kazakhstan International Exhibition Education and Career 2018”, Ałmaty, kwiecień 2018

W dniach 5-7 kwietnia 2018 r. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej: Pani Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej, Pani Kamila Zająkała i Pan Adam Łoda z Centrum Języka Polskiego reprezentowali Uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ałmaty „IX Kazakhstan International Exhibition Education and Career 2018” na wspólnym stoisku „Study in Poland”.

Przez 3 dni na wspólnym stoisku, organizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) wraz z innymi uczelniami z Polski Politechnika Warszawska była promowana wśród młodzieży kazachskiej i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem jako jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Na wspólnym polskim stoisku byli obecni przedstawiciele NAWA, MNiSW, KRASP oraz 21 uczelni z Polski. Była to pierwsza tak liczna delegacja z Polski w Kazachstanie. Na uroczystym otwarciu stoiska polskiego była obecna przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP w Ałmaty.

W dniu 6 kwietnia przedstawiciele PW uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-promocyjnym w Narxoz University w Ałamaty, prestiżowej uczelni ekonomicznej w Azji Centralnej. Polskich przedstawicieli na Narxoz powitała Pani Wicerektor ds. Rozwoju Strategicznego oraz Współpracy Międzynarodowej Viktoriya Tsay. Uczestnicy polskiej delegacji mieli też możliwość zwiedzenia kampusu uczelni w dniu spotkania.

W dniu 7 kwietnia przedstawiciele NAWA, MNiSW, KRASP oraz uczelni polskich prezentowali ofertę edukacyjną, programy stypendialne oraz kursy języka polskiego na spotkaniu informacyjno-promocyjnym w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Ałmaty. Uczestników spotkania powitał Pan Konsul Generalny Radosław Gruk wraz z Referentem ds. kultury Panią Anną Opalińską. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele szkół średnich, uczelni, agencji edukacyjnych oraz osoby posiadające pochodzenie polskie. Dużym zainteresowanie cieszyły się programy stypendialne (stypendium im. S. Banacha) oraz letnie szkoły nauki języka polskiego, organizowane przez NAWA w br. po raz pierwszy. Na spotkaniu została zaprezentowana oferta Ośrodka Języka Polskiego Politechniki Warszawskiej dotycząca kursów języka polskiego oraz egzaminów certyfikowanych, którą prezentowała Pani Kamila Zająkała z Ośrodka Języka Polskiego PW.

IMG-8712
IMG-8724