Raport z targów - Oman, październik 2015

W dniach 12 - 14 października 2015 reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej Pan Karol Maśluszczak uczestniczył w edukacyjnych targach EDUTRAC organizowanych co roku w Muskacie, stolicy Omanu.

W ostatnich kilku latach nasza Uczelnia stała się bardzo aktywna w regionie państw arabskich. Oman jest jednym z państw, w których Centrum Współpracy Międzynarodowej prowadzi akcje rekrutacyjne. Od 2012 r. współpracujemy również z Ministerstwem Wyższej Edukacji, gdzie nasza Uczelnia widnieje jako jedna z destynacji dla studentów korzystających z rządowego stypendium. Obecnie na PW studiuje ponad 40 stypendystów, a ponad 20 uczy się na kursie przygotowującym do studiów.

Targi EDUTRAC są jedną z najważniejszych imprez edukacyjnych dla maturzystów w kraju. Uczestniczyło w nich ponad 150 uczelni wyższych i instytucji edukacyjnych. Politechnika Warszawska była jedyną uczelnią z Polski obecną na EDUTRAC.

Studenci z regionu państw arabskich są bardzo zainteresowani studiami za granicą. Dzięki różnym stypendiom i dofinansowaniom mogą bez przeszkód realizować swoje plany, dlatego nasza obecność na tego typu imprezach jest bardzo ważna.

Wyjazd ten był szansą na zaprezentowanie Politechniki Warszawskiej i Polski, która jest dla wielu nieznaną destynacją. Fakt, że nasza Uczelnia jest najlepszą publiczną techniczną instytucją, zapewniającą solidne wykształcenie oraz niskie koszty studiowania i utrzymania się w Polsce stanowią zdecydowany atut, dzięki czemu oferta Politechniki Warszawskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.