Spotkanie Rektora Politechniki Warszawskiej z Ambasadorem Belgii w Polsce

W dn. 17.12.2021 r. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba spotkał się z Ambasadorem Belgii w Polsce Lucem Jacobsem i ministrem - przedstawicielem generalnym Rządu Flandrii Thomasem Castrelem. W spotkaniu uczestniczyli Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski i Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Grzegorz Robak.

Ważnym tematem omawianym podczas spotkania była współpraca Politechniki Warszawskiej z Uniwersytetem w Gandawie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Mistrzowie dydaktyki" współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 28 nauczycieli akademickich naszej Uczelni wzięło w szkoleniach z innowacyjnych metod dydaktycznych (m.in. metoda tutoringu) prowadzonych przez Uniwersytetu w Gandawie. Wszyscy uczestnicy szkoleń podkreślali bardzo wysoki poziom merytoryczny szkoleń. Poznane w Gandawie metody nauczania mają dużą wartość praktyczną i są na bieżąco wykorzystywane przez naszych nauczycieli, również podczas nauczania zdalnego.

Omówiono również współpracę z KU Leuven w zakresie wspólnych doktoratów, wymianę studencką oraz działania prowadzone przez Politechnikę Warszawską w konsorcjum ENHANCE w programie "Uniwersytety europejskie" w obszarze kształcenia.