Wizyta delegacji z NUAA z Chin, grudzień 2019 r.

W dniu 17 grudnia 2019 PW odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin. Wśród członków delegacji znaleźli się: Prof. Song Yingdong, Vice-President, Prof. Xu Yizhong, Vice-Dean of College of Foreign Languages, Mr. Ge Shaowei, Deputy Director of Development and Planning Division, Mr. Wang Weihua, Deputy Director of New Campus in Tianmu Lake, Prof. Zhang Honghai, Assistant Dean of the Civil Aviation College, Ms. Shen Min, Deputy Director of International Cooperation Office.

Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów Prof. Krzysztof Lewenstein, Dyrektor CWM Grzegorz Robak oraz przedstawiciele Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i Instytutu Konfucjusza.

NUAA zajmuje wysoką pozycję w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w swoim regionie – prowincji Jiangsu. Uczelnia specjalizuje się w kształceniu studentów na kierunku Aerospace Engineering, oferuje pełne studia I stopnia w języku angielskim na kierunkach Aeronautical Engineering, Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Technology oraz Software Engineering. NUAA co roku oferuje szkoły letnie oraz stypendia na studiach II i III stopnia dla studentów z zagranicy.

Była to kolejna wizyta przedstawicieli NUAA w PW. Władze PW również wizytowały NUAA. Uczelnie od 2015 roku prowadzą aktywną wymianę studentów oraz kadry dydaktycznej i naukowej. Nauczyciele PW prowadzą zajęcia w szkołach letnich organizowanych corocznie w NUAA, NUAA jest partnerem PW w projektach Erasmus + KA107. Uczelnie planują uruchomić wspólne studia tzw. joint/double program oraz promować wymianę studentów studiów doktoranckich przy wsparciu i współpracy z China Scholarship Council, oragnizacją wspomagającą i finansującą wymiany studenckie w Chinach i za granicą.

Zainteresowanych współpracą czy studiami w NUAA prosimy o kontakt z CWM, pok. 234 GG.

DSC_2605_a
DSC_2601a