Wizyta dra Piotra Garbacza z Uniwersytetu w Oslo

6 września 2021 r. wizytę w Politechnice Warszawskiej złożył dr Piotr Garbacz z Uniwersytetu w Oslo.

Dr Garbacz jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Lingwistyki i Studiów Skandynawskich na Uniwersytecie w Oslo od 2017 r., którego dziekanem był w latach 2017-2020. Ukończył filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim, a tytuł doktora w zakresie językoznawstwa skandynawskiego uzyskał na Uniwersytecie w Lund, a następnie zdobył bogate doświadczenie dydaktyczne na kilku uniwersytetach w krajach skandynawskich i innych krajach europejskich.

Celem wizyty były ustalenia dotyczące współpracy w ramach projektu ENHANCE, w ramach którego realizowana jest nauka języków krajów, w których znajdują się uczelnie partnerskie, w tym szwedzkiego i norweskiego.