Zbiórka darów dla Turcji

Nasi studenci z Turcji organizują zbiórkę rzeczy, które pomogą ich ojczyźnie walczyć ze skutkami trzęsienia ziemi. Dary można zostawiać w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w pokoju nr 86 (poziom 0, pomieszczenie po dawnej księgarni).

Inauguracja szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy

6 lutego 2023 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się  inauguracja szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy. Wydarzenie organizuje Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Politechniką w Berlinie, Politechniką w Walencji oraz z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej. Dzięki dofinansowaniu NAWA możliwy był udział w szkole zimowej studentek z Ukrainy.

Ruszyły zapisy na warsztaty "Intercultural Basic Qualification" dla studentów ENHANCE

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni konsorcjum ENHANCE na warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z komunikacją międzykulturową (intercultural communication) w pracy zespołowej, projektach interdyscyplinarnych i na wyjazdach zagranicznych.

ATHENS - rejestracja na sesję Marzec 2023

Informujemy, że w dniach 19 - 31 stycznia 2023 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Ruszyły zapisy do szkoły zimowej ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society"

Już 6 marca 2023 r. w Berlinie rozpocznie się szkoła zimowa "Gender and Diversity in Science, Technology and Society", którą organizuje Politechnika w Berline oraz Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Płcią (ZFIG) we współpracy z uczelniami konsorcjum ENHANCE w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Ruszyły zapisy do szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy 2023

Już 6 lutego 2023 r. w Warszawie rozpocznie się szkoła zimowa DATA LITERACY ENHANCE WINTER SCHOOL. Wydarzenie organizuje Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Politechniką w Berlinie (TUB) oraz Politechniką w Walencji (UPV).

Politechnika Warszawska z dofinansowaniem NAWA na współpracę akademicką z Ukrainą

W dn. 20 grudnia 2022 r. w siedzibie Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk podpisał umowę z Narodową Agencją Współpracy Akademickiej. Finansowanie NAWA jest przeznaczone na rozwój współpracy akademickiej z uczelniami ukraińskimi.

Trzecia edycja programu mentoringowego ENHANCE

Trwa trzecia edycja programu mentoringowego ENHANCE, koordynowanego przez Politechnikę Warszawską.

SAY HELLO TO POLAND

15 listopada 2022 odbyło się spotkanie "Say Hello to Poland", które zorganizował zespół Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej w ramach projektu tandemów językowych ENHANCE.

Sesja Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej

W dniach 12-19 listopada 2022 r. odbyła się sesja Programu ATHENS. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie stacjonarnej.

Baza ofert pracy w start-upach konsorcjum ENHANCE

W ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, Politechnika w Akwizgranie (RWTH Aachen) stworzyła bazę danych, która zawiera oferty pracy w start-upach związanych z uczelniami konsorcjum

Wsparcie Politechniki Warszawskiej dla Ukrainy tematem konferencji "Welcome HOME" na Politechnice w Mediolanie

W dn. 28-29.11.2022 na Politechnice w Mediolanie odbyła się konferencja "Welcome HOME. Promoting quality student accommodation for Erasmus+ mobilities", współfinansowana ze środków programu Erasmus+.

Profesor Jarosław Arabas z PW na ENHANCE Conversations 2022

24 listopada na Politechnice w Akwizgranie (RWTH Aachen) odbyło się spotanie w ramach cyklu ENHANCE Conversations towarzyszące zebraniu Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.

TU Delft, ETH Zurich i Politechnika Gdańska dołączają do konsorcjum ENHANCE

Politechnika w Delft (Holandia), Politechnika w Zurychu (Szwajcaria) i Politechnika Gdańska przystąpiły w dn. 25 listopada 2022 r. do konsorcjum ENHANCE.

Zapraszamy do udziału w tandemach językowych ENHANCE

Tandemy językowe to jeden z projektów w ramach konsorcjum ENHANCE, którego głównymi celami jest rozwój umiejętności językowych studentów i pracowników uczelni oraz nawiązywanie kontaktów w ramach międzynarodowej społeczności akademickiej.

Wizyta przedstawicieli Embuild Vlaanderen w PW

14 listopada 2022 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Embuild Vlaanderen - belgijskiej organizacji zrzeszającej pracodawców sektora budowlanego. Celem wizyty licznej delegacji składającej się z władz Embuild Vlaanderen i przedstawicieli największych firm budowlanych oraz przedstawicielki Ambasady Belgii w Polsce było zapoznanie się z Polskim sektorem budowlanym. Goście byli szczególnie zainteresowani zagadnieniami zrównoważonego rozwoju oraz recyklingu materiałów budowlanych.

Wizyta singapurskiej delegacji rządowej w PW

8 listopada 2022 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja przedstawicieli agencji rządowych działających pod egidą Ministerstwa Handlu i Przemysłu Singapuru.

Zaproszenie na spotkanie ENHANCE Conversations 24.11.2022 r.

W imieniu konsorcjum ENHANCE zapraszamy na wirtualne spotkanie w ramach cyklu ENHANCE Conversations 2022.

Zaproszenie na spotkanie Say Hello to Poland 15.11.2022

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach projektu ENHANCE Tandems.

Europejskie Ścieżki Edukacyjne ENHANCE

Zachęcamy wszystkich studentów Politechniki Warszawskiej wyjeżdżających za granicę w ramach programu Erasmus+ do wyboru kursów z oferty programowej ENHANCE. Szczegóły znajdują się na stronie ENHANCE EDUCATIONAL OFFERKliknij, aby zobaczyć ofertę kursów.